تایل آلومینیومی ورق پانچ متال

مشخصات کلی :
ورق پانچ که با نام تجاری پانچ متال نیز در بازار شناخته می شود، عبارت است از ورق آلومینیومی به ضخامت 7/0 تا 1 میلیمتر، این محصول را می توان به عنوان پوشش سقف و گاهاً نما استفاده نمود. ابعاد متداول و استاندارد برای برش این ورق معمولاً به عرض 50 تا 60 سانتی متر و طول 100 تا 120 سانتی متر می باشد. رنگ آمیزی و الوان نمودن این محصول از طریق رنگ پودری الکترو استاتیک صورت می گیرد. حفره های روی سطح ورق پانچ متال از طریق دستگاه پانچ سی اِن سی ایجاد می شود که موجب خاصیت آکوستیک این ورق می گردد.
مزایا و نقاط قوت محصول :
این محصول قابل اجرا در فضاهای قوس دار (Curve) می باشد و که کاربرد زیادی در فضاهای با کاربری تجاری و ورزشی دارد.
از دیگر مزایای ورق پانچ متال وجود حفره های منظم پانچ روی سطح آن است که با اضافه شدن لایه نمدین (Non-Woven) در پشت ورق خاصیت آکوستیک آن را چندین برابر می نماید.
امکان برداشت ورق پانچ متال پس از نصب وجود دارد، بنابراین دسترسی به تأسیسات پشت ورق کار شده ساده و فراهم می باشد.
ورق پانچ متال می تواند پوششی مناسب برای سقف کاذب فضاهایی با ارتفاع بلند باشد.
محدودیت های محصول :
شاید محدودیتی که بتوان در قبال این محصول به آن اشاره کرد این باشد که عملیات برداشت و دِ مونتاژ ورق پانچ متال به سادگی سقف مشبک تایل نیست و برای بازکردن سقف کاذب نیاز به باز نمودن پروفیل نگه دارنده ورق گیر نیز هست.
نحوه نصب و پیاده سازی :
اجرای ورق پانچ متال به دو روش سطح صاف و قوس دار میسر است. برای نصب محصول نیاز به زیرسازی آهنی جهت تکیه گاه پروفیل های نگه دارنده ورق می باشد. برای این منظور معمولاً از پروفیل های آهنی به ابعاد 30*20 یا 30*10 استفاده می شود. برای نصب ورق پانچ به صورت قوسی نیاز به نورد شدن قوطی های آهنی زیرساخت کار می باشد.

تایل آلومینیومی ورق پاچ متال