سقف کاذب لوکسالون از جمله محصولات سقف کاذب خطی و مشابه دامپای آلومینیومی است، لوکسالون به طور کلی دارای سه تیپ محصول تحت عنوان لوکسالون 84R، لوکسالون 84B و لوکسالون 84C می باشد، البته شاید بتوان به این دسته بندی محصول سقف کاذب لوکسالون 150F را نیز اضافه کرد، اما با توجه به وزن بالا و از رده خارج شدن این محصول و عدم استقبال از دیگر تیپ های نوع B و C، در ایران تنها مدل لوکسالون 84R تولید می شود. برای توضیح بیشتر بهتر است اشاره کرد که دیتیل سقف کاذب لوکسالون در انواع تیپ های اشاره شده در بالا با یکدیگر تفاوت اساسی ندارد و نصب سقف کاذب لوکسالون در تمام آن ها یکسان است. (فروش سقف کاذب و مشاهده تصاویر اجرا شده توسط شرکت کدکن مبین سازه را مشاهده کنید.)

نصب سقف کاذب لوکسالون

سقف کاذب لوکسالون را می توان به صورت ساده و با فواصل 16 میلیمتر از از یکدیگر نصب نمود، بدین ترتیب سقف کاذب نهایی یک سقف کاذب اکسپوز بسیار لوکس و شکیل است که از شکاف های راه راه خطی به عرض 16 میلیمتر در کنار باندهای لوکسالون که هر یک 84 میلیمتر می باشند، تشکیل شده است. همچنین می توان شکاف های میان پنل های لوکسالون را به وسیله پروفیل مغزی پر نمود، این پروفیل را می توان به صورت ساده و هم تراز با پنل های لوکسالون و یا به صورت معکوس و بالاتر از سطح پنل ها اجرا نمود.

همچنین در صورتیکه سقف لوکسالون را به عنوان متریال پوششی سقف کاذب پروژه خود تهیه نموده اید، پیشنهاد می کنیم به نکات مطرح شده پیش از انتخاب مجری سقف کاذب لوکسالون دقت کنید، چرا که اجرای صحیح این محصول بدون شک مستلزم آگاهی و شناخت کامل از دیتیل اجرایی آن و اطمینان کامل به مجری سقف کاذب دارد.

نکته دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست وزن بیشتر و جزئیات پیچیده تر متعلقات نصب سقف لوکسالون است که خود باعث افزایش قیمت سقف کاذب لوکسالون نسبت به دیگر محصولات مشابه آن از جمله سقف کاذب دامپا می گردد.

سقف کاذب لوکسالون شرکت مبین سازه

سیستم سقف کاذب لوکسالون Luxalone 84R Ceiling System
از فرم دادن ورق کویل آلومینیومی به عرض 111 mm باندی با مقطع خاص به عرض 84 mm تولید میگردد که پس از نصب با احتساب شکاف 16 mm باندها نسبت به هم به صورت خطوط موازی با مدول نمایان 100 mm دیده خواهند شد.
ویژگی ‏های کلیدی انتخاب لوکسالون :
سهولت دسترسی به پشت سقف، عدم نیاز درز انقطاع، آکوستیک، قابل شستشو، امکان نورپردازی خطی، جلوگیری از اتلاف دما، پایایی طولانی، اجرا با مغزی یا بدون مغزی
مشخصات فنی کلیدی لوکسالون :
• متریال لوکسالون :
کویل آلومینیوم آلیاژ 3105 سختی 16/14 با ضخامت 0/5 mm تا 0/7 mm
لایه نمدین Non-Woven (به عنوان جاذب صوت و رطوبت)
• رنگ لوکسالون :
رنگ پودری الکترواستاتیک (Powder Coating) رباتیک به ضخامت 60 µm تا 80 µm مطابق با رال استاندارد اروپا
رنگ کوره‏ای مایع
• ابعاد لوکسالون :
عرض 84 mm و طول حداکثر 6000 mm
• طرح لوکسالون :
ساده، پانچ دار N1 (قطر پانچ 1 mm)، پانچ دار N2 (قطر پانچ 2 mm)، طرح دار
• مدل لوکسالون :
باز (بدون نصب مغزی) – بسته (به صورت مغزی رو یا مغزی معکوس) – شیب دار (کرکره‏ ای)
• وزن لوکسالون :
وزن در هر متر مربع با احتساب پروفیل مغزی 2/90 kg
مشخصات عملکرد لوکسالون :
آکوستیک، مقاوم در برابر حریق، ضد خوردگی و قارچ، قابل شستشو، ضد خش، دافع گرد و خاک، قابل بازیافت
سیستم زیرسازی و نصب سقف کاذب لوکسالون :
پروفیل مغزی، کریر، پروفیل ناودانی دو لبه، پروفیل ناودانی لبه، کلیپس، تسمه و پیچ و مهره کریر
کاربردهای رایج سقف کاذب لوکسالون :
مراکز اداری، تجاری، ورزشی، صنعتی، آموزشی، پتروشیمی، مسافربری، درمانی، مترو، مسکونی و …

سقف-کاذب-لوکسالون

باند لوکسالون 84Rاز فرم دادن ورق کویل آلومینیومی به عرض111میلیمتر و به ضخامت 0/5 تا0/7 میلیمتری باند هائی با مقطع خاص 84 میلیمتر تولید میگردد.این باندها در طول حداکثر 6متر و با رنگ های متنوع کوره ای مایع و یا پودری الکترواستاتیک قابل ارائه می باشد . باند های لوکسالون 84-Rپس از نصب با ایجاد شکاف 16میلیمتری نسبت بهم بصورت خطوط موازی با مدول 10سانتیمتر دیده می شود.سقف کاذب لوکسالون خود به سه دسته زیر تقسیم می گردد.

1-سقف کاذب باز (بدون مغزی)
در روش سقف کاذب باز، نصب باندهای لوکسالون روی زیر سازی مخصوص بصورت موازی با فاصله 16میلیمتر از یکدیگر نصب میگردد. شکاف حاصل از فاصله دو باند باز که باعث تبادل هوای داخل و پشت سقف کاذب می گردد.

2-سقف کاذب بسته
در روش سقف کاذب بسته، نصب فاصله شکاف بین باندها با پروفیل مغزی به دو صورت صاف یا معکوس پوشانده می شود.

3-سقف کاذب شیبدارکرکره ای
باندهای84Rرا می توان با استفاده از زیرسازی مخصوص بصورت شیبدار کرکره ای نصب نمود.