لوور آلومینیومی

تصاویر نمونه کارهای لوور آلومینیومی

آشنایی با انواع لوور آلومینیومی

به طور کلی انواع لوور آلومینیوم نما را می توان به چهار دسته متفاوت تقسیم کرد:

● لوور متحرک

این نمونه از لوور آلومینیومی دارای تکنولوژی بالاتر است که در آن با استفاده از ریموت، موتورهای الکتریکی و چرخ دنده‌ ها می‌ توان آنها را کنترل کرد. از همین رو در شرایط نوری مختلف می‌ توانیم جهت آنها را تغییر دهیم.

● لوور ثابت

از این نمونه لوور میتوان‌ روی انواع نماهای کامپوزیتی یا شیشه‌ ای استفاده کرد. همچنین قیمت لوور آلومینیومی ثابت به صرفه‌ تر و نصب آن نیز راحت‌ تر است.

● لوور مکعبی

معمولاً این محصولات در سایز های مختلف و با سطح مقطع مستطیلی تولید می‌ شوند. از همین رو اتصالات خورشیدی و منقاری خاصی برای اتصال آنها به شاسی کشی نیاز خواهید داشت.

● لوور دوکی

این نمونه از لوور آلومینیومی که معمولاً در سایز های بین ۸۰ تا ۳۰۰ میلی متر تولید و به بازار عرضه می‌ شوند، ظاهر بسیار زیبایی دارند که باعث شده در بین مشتریان طرفداران زیادی پیدا کنند.

آشنایی با لوور آلومینیومی دوکی

به طور کلی می‌ توان انواع لوور آلومینیومی نما را به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم کرد. نمونه‌ های متحرک این محصولات دارای سیستم‌ های مخصوصی هستند که با استفاده از آنها می‌ توان زاویه و محل قرار گیری آنها را تنظیم کرد. این موضوع به استفاده کنندگان اجازه می‌ دهد تا بتوانند بسته به میزان نور مورد نیاز در فضای خود زاویه قرار گیری آنها را تنظیم نمایند.

نمونه‌ های ثابت از نظر قیمت گزینه‌ های به صرفه‌ تری برای ما خواهد بود و کاربرد بسیار بالایی در شرایط مختلف دارند. امکان نصب آنها روی انواع نما مانند نمای کامپوزیت و یا نمای شیشه‌ ای باعث شده تا میزان استفاده از آنها افزایش یابد.

لوور آلومینیومی

سیستم سقف لووِر آلومینیومی Louver Ceiling System
سیستم سقف لووِر از انواع سقف ‏های باز می‏باشد و به صورت باکس ‏های طولی – نواری اجرا می ‏شود. این سقف به شرط اجرای اصولی یکی از ساده‏ ترین مکانیزم ‏های باز و بست در میان سقف ‏های کاذب را دارا است و در صورت نیاز دسترسی به هر نقطه از فضای پشت سقف به راحتی امکان باز نمودن و نصب مجدد هر یک از باکس‏ ها وجود دارد.
ویژگی ‏های کلیدی انتخاب لوور آلومینیومی :
سهولت دسترسی به پشت سقف، مونتاژ سریع، عدم نیاز درز انقطاع، بسیار آکوستیک با توجه به ساختار خطی، قابل شستشو، پایایی طولانی، امکان ترکیب با سقف ‏های دیگر، زیبایی چشمگیر سقف نهایی و سازگار با سیستم روشنایی خطی.
مشخصات فنی کلیدی لوور آلومینیومی :
• متریال:
پروفیل آلومینیوم با آلیاژ 3105 سختی 16/14 به ضخامت 1/5 mm تا 2/5 mm (ترمووود یا مواد دیگر امکان‏پذیر است)
• رنگ:
رنگ پودری الکترواستاتیک (Powder Coating) رباتیک به ضخامت 60 µm تا 80 µm مطابق با رال استاندارد اروپا
• ابعاد استاندارد:
100×50 mm – 100×40 mm – 95×25 mm – 60×40 mm – 55×35 mm – 50×50 mm – 50×30 mm
اندازه‏ی گام میان باکس ‏ها متغیر بوده و سفارش مقاطع با ابعاد دیگر امکان‏پذیر است.
• وزن:
حد اکثر وزن در هر متر مربع: 16/75 kg
میزان وزن در هر متر مربع با توجه به ابعاد لووِر و فاصله ‏ی گام متغیر است.
مشخصات عملکرد لوور آلومینیومی:
آکوستیک، مقاوم در برابر حریق، ضد خوردگی و قارچ، قابل شستشو، ضد خش، دافع گرد و خاک، قابل بازیافت
سیستم زیرسازی و نصب:
کریِر گالوانیزه لووِر، سیستم آویز مناسب (قوطی آهنی یا ناودانی گالوانیزه به ابعاد مورد نیاز)
کاربردهای رایج :
راهروها و دسترسی ‏های با عرض کوتاه مراکز اداری، تجاری، ورزشی، صنعتی، آموزشی، پتروشیمی، مسافربری، درمانی، مترو و …

لوور آلومینیومی

مشخصات کلی  لوور آلومینیومی:

 •     این سقف از انواع سقف های باز یا  Exposeمی‏باشد که به صورت نواری اجرا می شود.
 •     متشکل از پروفیل های آلومینیومی با مقطع مستطیل شکل با زیرسازی مخصوص این محصول.
 •     برای زیبایی و نمود بیشتر بایستی سطح پشت سقف توسط رنگ سیاه گردد.
 •     به فاصله‏ی تیغه‏ها گام گفته می‏شود، این اندازه از 8 تا 40 سانتی ‏متر قابل تنظیم است.
 •     ارتفاع استاندارد شامل دو سایز ارتفاعی 10 و 20 سانتی‏ متر می باشد (تولید ارتفاع خاص نیز مقدور است)

مزایا و نقاط قوت لوور آلومینیومی:

 •     زیبایی و شکیل بودن سقف نهایی و ایجاد فضایی مدرن
 •     امکان دسترسی آسان به فضای زیر سقف در دوران بهره‏برداری با توجه به باز و بست آسان پروفیل ها
 •     امکان تولید سایزهای خاص ارتفاعی بر اساس نیاز و سفارش مشتری
 •     ضد حریق بودن سقف نهایی
 •     قابلیت رنگ آمیزی به صورت دکورال و همچنین پاودِر کوتینگ بر اساس کد رال رنگ
 •     ایستایی و استحکام بالای سقف تمام شده
تماس با کد کن مبین سازه

محدودیت های لوور آلومینیومی:

 •     عدم ایجاد فضای آب بند (Isolated)
 •     با توجه به قیمت متریال آلومینیوم، قیمت تمام شده تولید محصول بالاتر از سایر محصولات می‏باشد

نحوه نصب و پیاده سازی لوور آلومینیومی:
کریر اصلی و نگه دارنده لوور آلومینیومی از نوع گالوانیزه می باشد که به صورت مستقیم از سقف اصلی قابلیت آویزگیری دارد. برای آویزها میتوان از پروفیل آهنی، سازه های گالوانیزه، ناودانی، مفتول رزوه ای (راد) استفاده نمود. پس از نصب مهارهای اصلی و کریر بر روی آن ها نوبت به نصب تیغه ها می رسد، با توجه به سیستم اختصاصی که برای این محصول طراحی شده، عملیات نصب نیز با سهولت و سرعت بالا انجام میگیرد. با توجه به نصب مستقیم پروفیل بر روی کریر و آویزگیری مستقیم کریر از سقف اصلی از نکات مهم در عملیات نصب رعایت تراز سقف (ریسمانی بودن) پیش از نصب پروفیل ها می باشد.
نگهداری و تعمیرات لوور آلومینیومی:
با توجه به پایایی و استحکام بالای سقف کاذب لوور آلومینیومی پره ای امکان نظافت و تمیزکاری تیغه ها به راحتی روی سطح تمام شده وجود دارد. همچنین در صورت نیاز به ترمیم به هر دلیل ممکن به دلیل سادگی باز و بست لوور آلومینیومی نیاز به نیروی اجرایی آموزش دیده نبوده و امکان ترمیم و تعمیر سقف در هر نقطه از آن به راحتی وجود دارد.

استفاده از لوور آلومینیومی نما ساختمان

روند طراحی انواع لوور آلومینیومی به شکلی است که در فصول سرد سال به اشعه‌ های خورشید اجازه عبور به داخل محیط مورد نظر شما را می‌ دهند. همچنین در فصول گرم سال برای کاهش گرما، زاویه این نما به شکلی تنظیم می‌ شود که جلوی عبور نور خورشید را می گیرد. یکی از جذابیت‌ های این نمونه از نما، محدود کردن نمای بیرونی یک ساختمان است. همچنین تنوع بالای محصولات در طرح و رنگ باعث شده تا افراد با سطوح نیاز مختلف و سلیقه‌ های متفاوت بتوانند به راحتی از این محصولات استفاده کنند. یکی دیگر از برتری‌ های لوور آلومینیومی نسبت به سایر نمونه‌ های نمای ساختمان این است که روند نصب آن‌ بسیار سریع‌تر خواهد بود.

قیمت لوور آلومینیومی

افرادی که قصد استفاده از لوور آلومینیومی را دارند، حتماً در زمان خرید باید به قیمت این محصولات توجه ویژه داشته باشند. پارامترهای مختلفی مانند فرم قطعات و ابعاد آنها می‌ تواند روی قیمت لوور آلومینیومی تاثیر بگذارد. بسته به نوع لوور آلومینیومی قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود، به همین دلیل لوورهای آلومینیومی باکسی یا مستطیلی، Z و دوکی با هم متفاوت هستند. از سوی دیگر ابعاد نما مورد نظر که قصد استفاده از لوور آلومینیومی برای پوشاندن آن را دارید، روی قیمت نهایی این محصولات برای شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان می‌ توانید با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.

تماس با کد کن مبین سازه